Žibintų šviesa vienija lopšelio-darželio „Coliukė“ bendruomenę

Kiekvienais metais, kai šaltas vėjas plėšia paskutinius medžių lapus, kai žemę ima kaustyti gruodas, kai dieną tamsu kaip naktį, lopšelyje-darželyje ,,Coliukė“ švenčiama Žibintų diena. Žibintų šventė pradėta švęsti nuo 1996 metų. Tai netradicinė bendruomenės šventė, nes ji švenčiama Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir kitose pasaulio šalyse. Šią šventę pamėgo vaikai, tėvai, darželio darbuotojai. Kodėl? Todėl, kad joje visi yra dalyviai. Pasirengimo procesas trunka kelias savaites. Įdomus ir ilgas žibintų gaminimo procesas. Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Veikime kartu“ darbuojasi vaikai jų broliukai, sesutės, tėveliai, darbuotojai. Dažnai žibintų gamyba persikelia ir į namus. Kitas procesas yra ruošimasis vaidinimui. Vaikams patinka lengvai įsimenami dainelių žodžiai, lengvai suvokiamas vaidinimo turinys, mėgstami veikėjai. Darbuotojai vaidinime turi savo mėgstamus vaidmenis. Svarbiausias dalykas šioje šventėje – Žmogaus ryšys su gamta, bendrystė, patiriamo proceso bei šventinis džiaugsmas, ypač kai šventė vyksta Advento laikotarpiu.

Žibintų šventė mūsų išaugintas kūrybos vaisius. Ji vyksta  lopšelio-darželio salėje ir kieme, Šiaulių miesto Aklųjų ir silpnaregių kultūros centro, miesto kultūros centro, miesto filharmonijos salėse ir pan.

2018 metų gruodžio 4 dienos vakarą  ,,Žibintų šventė“  buvo švenčiama netradicinėje erdvėje, Vilniaus g. prie skulptūros ,,Trys nykštukai“. Šios vietos pasirinkimas pranoko lūkesčius – buvo saugu, jauku, ramu. Šventės dalyviai į aikštę rinkosi rankose laikydami žibintus. Miesto gyventojams buvo išdalinta 100 žibintų – 100 metų atkurtai Lietuvos Valstybei. Pasakos sekimui pasirinkta interaktyvi forma ir ją  sekė visa lopšelio-darželio ,,Coliukė“ bendruomenė (vaikai ir jų tėveliai, darželio darbuotojai) bei Šiaulių miesto gyventojai. Pasakos metu buvo įsikūnyta į įvairius personažus (ežiukus, lapes, meškas, žvaigždutes, batsiuvius, nykštukus). Personažai dainavo, šoko, ritmavo, žaidė šviesomis ir kitaip išdykavo. Pasakoje pabaigoje, kai Mergaitės (pagrindinės pasakos veikėjos) žibinte įsižiebė ryški Vilties, Meilės, Tikėjimo, Taikos, Vienybės ir Gerumo šviesa, kai suspindėjo rankose laikomi žibintai ir kai visi dainavo Žibintų šventės dainą ,,Tamsus, bet geras šis vakaras ir mums nebaisi ši naktis, žvaigždes jau uždegė angelas ir mūsų žibintų ugnis…“, pasirodė Žibintininkas. Jausmas buvo neapsakomai geras. Visi vaišinosi imbieriniais sausainiais, gėrė arbatą, kalbėjosi. Nuostabiai pasisekusiame ore sklaidė džiugi Kalėdinė nuotaika, kuri jungė visą lopšelio-darželio ,,Coliukė“ bendruomenę.

Darželio direktorė dėkojo lopšelio-darželio ,,Coliukė” vaikams, darbuotojams, tėveliams už  nuostabią pasaką ,,Žibinto šviesa“, už  žibintus, už sausainius, už pabuvimą kartu, o Vinco Kudirkos progimnazijos moksleiviams savanoriams ir jų mokytojai už pagalbą miesto gyventojams dalinant žibintus, bei saldžiąsias dovanėles. Direktorė sveikino su artėjančiomis šventėmis ir linkėjo, kad gerumas ir bendrystė nugalėtų tamsą.

Paieška

Renginių kalendorius

Birželio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Prisjunkite

Prisjunkite

Mes Facebook’e

© 2019 mir.lt
NEĮGALIESIEMS