„Tradicijos ir inovacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigose“

Erasmus+KA2 projekto Inovacijų kūrimo Strateginių partnerysčių „Tradicijos ir inovacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ (angl. „Tradition and Innovation@Kindergarten“) (TIK) projektas įsibėgėjo. Jo metu, pasakų pagalba plėtojami kognityviniai įgūdžiai, lyginamos tradicinės pasakos bei tarptautiniu aspektu, susipažįstama su skirtingų kultūrų pasakomis, ugdomas kūrybiškumas, perteikiant pasakos siužetą įvairiomis raiškos priemonėmis, skiekiama artimesnio tėvų, vaikų ir pedagogų santykio.

Pirmąją pasaką “Kvailučio žvėrys” “Bildukų” grupėms vaikams sekė Tautvydo mama. Vaikai  klausėsi labai susidomėję, juokėsi iš vyresniojo brolio kvailumo. Minčių išklausius pasaką taip pat buvo įvairiausių: negerai, kai skriaudi brolį, svarbiausia šeima, o ne turtai. Pasakai apibendrinti mažieji pritaikė ir kitą tautosakos rūšį posakį: “Lazda turi du galus”. Pasakos siužetą ir jos veikėjus mažieji “Bildukai” panaudodami geometrines figuras pavaizdavo ant šviesos lentos.

Antrąją pasaką sekė Oskaro mama. Šį kartą vaikai klausėsi baltarusių pasakos “Lengva duona”. Oskaro mama turi baltarusiškų šaknų, tad mažieji buvo supažindinti ir su šia nuostabia šalimi, jos geografine padėtimi, gyventojų skaičiumi, kalbos savitumu. Na o mažieji “Bildukai” nustebino savo žiniomis apie šią šalį: žemėlapyje neklysdami parodė, kur ji yra, bei nepamiršo pasakyti, kad Baltarusija – Lietuvos kaimynė.

Oskaro mama – nuostabi pasakotoja, atrodė, kad patys vaikai keliauja per nenuspėjamus pasakos siužeto vingius. Išklausius ją, grupėje užvirė tikras nuomonių ir minčių katilas. Ir tai labai džiugina, mažiesiems buvo įdomu ir svarbu, ko norėjo pamokyti ši pasaka. Šios pasakos veikėjus vaikai nulipdė iš plastilino.

Pasakų aprašymas, pritaikymas ugdymo procesui, nuotraukos, pasakos pateiktys  kaip projekto rezultatas, bus viešinami viešinami tinklapyje https://tik.pixel-online.org ir socialiniame tinkle (Facebook) https://www.facebook.com/Tradition-Innovation-at-Kindergarten

Ačiū nuostabioms, šaunioms, kūrybingoms “Bildukų” grupės mamytėms.

Paieška

Renginių kalendorius

Spalio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Prisjunkite

Prisjunkite

Mes Facebook’e

© 2019 mir.lt
NEĮGALIESIEMS