Svajoklių grupės vaikai dalyvavo projekte „Jalmaro kibirėliai“

„Svajoklių“ grupė su  auklėtoja Asta Urbone vykdė projektą „Spalvoti Jalmaro kibirėliai“ skirtą vaikams iki 4 metų amžiaus, spalvų pažinimui.

Po pirminio vaikų pasiekimų vertinimo išsiaiškinome, kad vaikai dar labai sunkiai pažįsta spalvas. Todėl su džiaugsmu prisijungėme prie respublikinio projekto „Jalmaro kibirėliai“.

Pirmiausia vaikus aplankė drambliukas Jalmaras, su kuriuo vaikai susipažino ir išklausė jo sekamos pasako „Pamirštas gimtadienis“. Taip pat dar vaikams buvo paruošęs užduotį : „Nuspalvinti Jalmaro vardo raides “. Po pirmosios dienos drambliukas apsigyveno grupėje esančiame namelyje ir toliau kiekvieną dieną su jais draugaudavo.

Baltojo kibirėlio diena

Grupė buvo kiek įmanoma labiau papuošta baltos spalvos daiktais. Vaikai traukė iš kibirėlio baltos spalvos daiktus juos lietė, ragavo, uostė.  Atnešus į grupę baltas skraistes ir Jalmarui su ja užsidengus,  vaikai  iškarto atpažino, kad tai vaiduokliukas, todėl veiklą organizavome spontaniškai. Vaikai šoko pagal įvairią muziką apsigaubę baltomis skraistėmis imituodami vaiduokliukus. Baltoji užduotis -Štampavimas baltu guašu “ Baltosios pėdutės“. Vaikai štampavo su įvairiais, iš bulvių pagamintais, štampais tarsi vaiduokliukų pėdsakus.

Žaliojo kibirėlio diena

Grupėje dominavo žalia spalva. Vaikai buvo pasipuošę žaliomis juostelėmis. Vaikai traukė iš kibirėlio žalios spalvos daiktus. Kibirėlyje buvo daug žalios spalvos masažinių kamuoliukų, kuriuos pavadinome „žaliaisiais ežiukais“. Buvo organizuojama mankštelė su kamuoliukais, lavinanti smulkiąją motoriką. Žalioji užduotis – plėšytinė popieriaus aplikacija „Varlytė“.

Geltonojo kibirėlio diena

Grupė kiek įmanoma buvo  paruošta geltona spalva. Vaikai taip pat buvo pasipuošę atitinkamos palvos rūbeliais. Iš geltonojo Jalmaro kibirėlio traukė daiktus. Kibirėlyje svečiavosi citrina ir bananas, kuriuos vaikai ragavo. Vaikai bandė suprasti, kad tokios pat spalvos vaisiai yra labai skirtingi. Vieni labai saldūs, kiti – rūgštūs. Geltonoji užduotis- „Ančiukų šokio“ mokymasis. Imitavo Jalmaro rodomus judesius ir linksmai šoko. Išėję pasivaikščioti į lauką vaikai rado daug rudeninių geltonu lapų, iš kurių pastatė ežiuko namus. Taip pat dar parsinešė dideles puokštes lapų, iš kurių popietės rate pasigamino sau vainikus- karūnas.

Raudonojo kibirėlio diena

Grupė buvo papuošta atitinkama spalva. Vaikai iš kibirėlio traukė raudonos spalvos daiktus, juos lietė, uostė, ragavo. Jalmaro kibirėlyje buvo daug daržovių ir uogų. Vaikai mėgavosi jais ir visus skanavo. Raudonoji užduotis- aplikacija pirštais, kempinėle ir ausų krapštukais „Linksmasis pomidoras“ ir “Saldžiosios braškės“.

Mėlynojo kibirėlio diena

Grupės aplinkoje dominavo mėlyna spalva. Vaikai klausėsi dainelės „Mėlynas autobusiukas“. Po to dar linksmai šoko pagal dainelės muziką, imituodami judesius.  Mėlynoji užduotis- Grupinė užduotis „Mėlynasis debesėlis“. (Piešimas delniukais, rankomis piešti skirtis dažais).

Aptarimas. Jalmaras pademonstravo vaikams filmuką „Gaidys ir spalvos“. Kalbėjosi su vaikais kaip būtų neįdomu, jei nebūtų spalvų. Vaikai dar prisiminė su kokiomis spalvomis visą savaitę draugavo, pakartojo jų pavadinimus. Jalmaras padėkojęs vaikams už šaunią draugystę, padovanojo spalvotų kamuoliukų rinkinį ir iškeliavo.

Paieška

Renginių kalendorius

Gruodžio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Prisjunkite

Prisjunkite

Mes Facebook’e

© 2019 mir.lt
NEĮGALIESIEMS