„Nesumokyklinta vaikystė 2019 ( Ugdymas(is) be sienų – misija įmanoma!)“

Gegužės 22, 23 dienomis, darželis organizavo metodines dienas „Nesumokyklinta vaikystė 2019 ( Ugdymas(is) be sienų – misija įmanoma!)“. Jame dalyvavo 40 Šiaulių regiono lopšelių-darželių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų, neformaliojo ugdymo mokytojų, logopedų, socialinių pedagogų, pavaduotojų ugdymui.

Pirmąją renginio dieną, pedagogės, lydimos direktorės Eugenijos Vaičaitytės,  apžiūrėjo darželio erdves, „Kitaip“ pusryčiavo su mažaisiais ugdytiniais, bei pačios prisidėjo prie įstaigos erdvių tobulinimo – gamino spalvingus sėdmaišius, kurie neabejotinai papuoš „Coliukės“ erdves.

Darželio pedagogės Sigita ir Jovita įstaigos erdvėse vedė veiklas, kurių metu mažieji „Smalsučiai“ su dainelėmis stebėjo ir pristatė savo pasodintus žirnius ir pupas, jau turimus panaudojo įvairiems žaidimams.

„Čiauškučiai“, kartu su auklėtoja Aušra ir muzikos mokytoja Roberta įvairiais būdais klausėsi „Vandens muzikos“. Ne tik vaikai, bet ir stebėtojos liko nustebintos, kiek garsų galima išgirsti klausantis vandens.

Auklėtojos Gerda ir Česlova, padedamos mažųjų „Kodėlčiukų“ tyrinėjo, stebėjo, eksperimentavo „Slieko Colio akademijoje“. Ten darbų tikrai netrūko: ir vabaliukus apžiūrėti ir daržoves šiltnamyje palaistyti. Tad „Kodėlčiukų“ vaikai paplušėjo iš peties.

Antrąją dieną metodinės veiklos persikėlė už darželio sienų. „Svajokliai“ kartu su auklėtoja Jolanta ir specialiąja pedagoge Justina tapo mažaisiais šauliais, kurie savo taiklumą išbandė prie Talšos ežero, esančio Saulės berniuko. Ieškojo lobio labirintuose, pačių pasigamintu plastilinu lipdė miesto gražiąją Lapę.

„Nykštukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Virginijos ir Romos  iškeliavo į Frenkelio vilą. Vaikus pasitiko dvaro guvernantė, kuri supažindino su XIX amžiaus pradžios istorija ir tradicijomis, gyvavusiomis Frenkelio viloje. Na o vaikai pasigamino to amžiui būdingus daiktus: vėduoklę ir kišeninį laikrodį. Neatsiejamas to laikmečio gyvenimo įpročių – auginti medžioklinius šunis, tad vaikai pasigamino ir juos.

Vyriausieji priešmokyklinukai „Bildukai“, kartu su pedagogėmis Asta ir Ligita „išbildėjo“ į Šiaulių Botanikos sodą, stebėti, tyrinėti, piešti gamtos. Čia atsiskleidė ir jaunųjų dailininkų talentai, sužinojo, kad pienės pūkas lengvesnis už pienę, o lietuvių kalboje atsirado naujas žodis „Ilgakampis“. Smagiausia dalis, kuria nustebino botanikos sodo darbuotojai – atsukti purkštuvai. Mažieji gamtininkai grįžo šlapi, bet laimingi.

Renginys nudžiugino visus. Pedagogės šiltais, įkvepiančiais žodžiais motyvavo ir toliau dirbti pasirinkta ugdomąja kryptimi. Na o vaikų šūksniai, šypsenos ir spindinčios akys pasakė daugiau nei žodžiai.

Paieška

Renginių kalendorius

Rugpjūčio  2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Prisjunkite

Prisjunkite

Mes Facebook’e

© 2019 mir.lt
NEĮGALIESIEMS